Řeznické novinky

Skip Navigation Links

Ocenění pro naši hovězí šunku

24. května 2023,  Sloupnice - Jsme nadšeni a potěšeni zároveň. Po 3 letech získalo naše řeznictví opět ocenění za výrobek Sloupnická hovězí šunka. Touto opravdu prestižní cenou je Regionální potravina Pardubického kraje.

Komise opravdu neměla jednoduchou úlohu, hodnotila 159 výrobků od 34 výrobců z našeho kraje. My jsme přihlásili dva naše výrobky do kategorie masných výrobků. Komisi zachutnala naše Sloupnická hovězí šunka a my jsme opravdu poctěni! 

Sloupnická hovězí šunka

Hovězí šunka je šunka nejvyšší jakosti. Nechali jsme se inspirovat starodávným zpracováním hovězího masa. Jemná delikátní chuť a textura hovězího masa je propojená s příjemnou chutí pepře i koření a je korunována tóny jemného kouře při pomalém uzení. Šunku vyrábíme pouze z vybrané části hovězí kýty mladých býků nebo jalovic tzv. květové špičky, která se nasolí, nechá se zrát, pokryje se kořením, podusí se a nakonec se udí bukovým kouřem.
Naše hovězí šunka typu pastrami obsahuje 95 % hovězího masa, má nízký obsah tuku a skvělé nutriční hodnoty.

Doporučujeme podávat ohřáté slabé plátky šunky vložené ve velkém množství do žemle, doplněné řezy kyselé okurky s hořčicí nebo hořčičným dresinkem. Skvěle chutná i na tmavém chlebu s okurkou a křenem.

Sloupnická hovězí šunka je nositelem certifikátu a je vyráběna pod označením „Vyrobeno dle české cechovní normy“.

 

Můžeme se také pochlubit, že naše mateřská společnost ZD Sloupnice a její Sloupnická A2 pomazánka česneková uspěla a získala také krásné ocenění.