Řeznické novinky

Skip Navigation Links

Rekord v počtu snězených párků byl překonán!

9. června 2021, Lanškroun - Jaroslav Němec, zvaný také jako Maxijedlík, znovu překonal svůj osobní český rekord v pojídání párků. Pro svůj nejnovější triumf si vybral výrobky našeho řeznictví, konkrétně sváteční minipárečky.

Časový limit byl předem jasně daný. Kolik párečků sní za 5 minut? To byla otázka, kterou ani Maxijedlík neuměl předpovědět. Při poslední podobné akci jich snědl 35 kusů. Kolem půl jedenácté dopoledne se již kolem našeho lanškrounského řeznictví sešlo přibližně 30 místních, kteří chtěli vědět, zda padne rekord, či nikoliv.

Než byla spustěna časomíra, připravili naši kolegové a prodavačky celkem dva podnosy, kde bylo celkem 100 svátečních minipárečků. Polovina z nich byla ohřátá a druhá polovina byla studená. Maxijedlík je během pojídání střídal. "Lépe se jedly ohřáté párečky," dodal po překonání rekordu Jaroslav Němec.

Po krátkém představení svých rekordů v pojídání nejrůznějších i extrémních jídel všem přihlížejícím odstartoval časomíru Ing. Jaroslav Vaňous, předseda naší mateřské společnosti ZD Sloupnice. Maxijedlík se tak s chutí pustil do našich výrobků. 

Za 5 minut se mu podařilo spořádat celkem 47 nožiček minipárečků, čímž překonal svůj poslední nedávný rekord celkem o 12 nožiček. Je to další český rekord, který bude čekat na zápis od pelhřimovské agentury Dobrý den, která by dle výsledků a video- i fotodokumentace měla rekord zapsat do české Knihy rekordů.

Takový rekord pochopitelně zajímal i média. reportáž o překonání rekordu napsal Orlický deník, portál Lanškrounsko.cz a navštívila nás také regionální televize OIK TV.

Těší nás, že si Maxijedlík vybral právě nás mezi poměrně širokou konkurenční nabídkou řeznictví ve východních Čechách. Kolegové tak přemýšlí, jakou další výzvu si pro Maxijedlíka v budoucnu připraví.